КПІ-Телеком, науково-технічне об`єднання
 
На головну сторінкуНаписати листаМапа сайтуЛокальна мережа

Загальні питання

 1. Що таке послуга "Локальна мережа"?
 2. Як підключитися до локальної мережі?
 3. В яких гуртожитках проводить підключення НТО "КПІ-Телеком"?
 4. Чому в моєму гуртожитку НТО "КПІ-Телеком" не здійснює підключення?
 5. Чи існує абонентська платня за користування мережею?
 6. Чи здійснює НТО "КПІ-Телеком" підключення в прилеглих до території КПІ будинках?
 7. Як дізнатися свою IP-адресу?
 8. Як подивитися MAC-адресу мережевої карти (для різних ОС)?
 9. Налаштування оновлення антивірусів ( NOD, DrWeb, AVP Tool, AVZ) через мережі КПІ

Типові проблеми

 1. Не працює локальна мережа, видається IP-адреса 169.254.х.х, що робити?
 2. Я змінив комп'ютер мережеву карту, в мене перестала працювати мережа, що робити?
 3. Як зробити так, щоб стан мережі відображався в треї?
 4. Пише "Сетевой кабель не подключен", що робити?
 5. Підключення до локальної мережі є, але не можу зайти на локальні ресурси, що робити?

Загальні питання

Що таке послуга "Локальна мережа"?

Локальна комп'ютерна мережа являє собою об'єднання певного числа комп'ютерів (іноді досить великого) на відносно невеликій території (наприклад, кампусу НТУУ "КПІ"). Вона дозволяє обмін інформації між користувачами на швидкості 100 Мбіт/с і вище.

Як підключитися до локальної мережі?

Підключення до обладнання НТО "КПІ-Телеком" можливе у всіх начальних корпусах НТУУ "КПІ".
Гуртожитки, в яких можливе підключення до обладнання НТО "КПІ-Телеком": №№ 6, 7, 11, 13, 14, 17, 21, 22 – у всіх кімнатах; гуртожиток №8 – 2 поверх.
В інших гуртожитках можливість підключення можна уточнити, звернувшись до служби технічної підтримки НТО "КПІ-Телеком" (контакти)
Процедура підключення для Індивідуальних користувачів
Тарифи для Індивідуальних користувачів

В яких гуртожитках проводить підключення НТО "КПІ-Телеком"?

На даний момент підключення Користувачів до локальної мережі НТУУ "КПІ" проводиться у таких гуртожитках: № 6, 7, 8, 11, 13, 14, 17, 21, 22.

Чому в моєму гуртожитку НТО "КПІ-Телеком" не здійснює підключення?

Для здійснення підключень в гуртожитках мають бути сформовані вузли. Для цього потрібно розробити плани організації вузлів в гуртожитках взяти дозволи в адміністрації студмістечка на використання технічних кімнат. Тому НТО "КПІ-Телеком" поступово проводить модернізацію мережі в гуртожитках. Зараз сформовані вузли та проводиться підключення/перепідключення користувачів у 6, 7, 8, 11, 13, 14, 17, 21, 22 гуртожитках.

Чи існує абонентська платня за користування мережею?

За користування мережею КПІ абонентська платня відсутня. Кошти Користувач платить тільки при підключенні/перепідключенні до локальної мережі згідно тарифів.

Чи здійснює НТО "КПІ-Телеком" підключення в прилеглих до території КПІ будинках?

Ні, на даний момент не здійснює.

Як дізнатися свою IP-адресу?

Для цього натисніть "Пуск-выполнить" (win+r), введіть "cmd" та натисніть "OK", у вікні, що з'явилося, наберіть команду "ipconfig" та натисніть Enter. Серед виведеної інформації Ви побачите рядок з IP-адресою.

Як подивитися MAC-адресу мережевої карти (для різних ОС)?

 • Для операційних систем сімейства Windows (2000, XP, Vista, Seven): натиснути “Win”+ r та у віконці, що відкрилося, набрати cmd і натиснути “ОК”; далі, у вікні командної строки (після виконання дій, зазначених у п. 1, повинно відкритися вікно, зазвичай, чорного кольору) ввести команду ipconfig/all та натиснути Enter; після цього слід переписати “Физический адрес” для Ethernet -адаптера підключення по локальній мережі.
 • Для операційних систем сімейства Linux: В консолі необхідно ввести команду ifconfig grep Hwaddr
 • Для FreeBSD: В консолі необхідно ввести команду ifconfig grep ether
 • • Для MAC OS:1) МАС-адресу можна подивитися із консолі за допомогою команди ifconfig; 2)2) Через графічний інтерфейс, зайшовши в “Систмные настройки” > “Сеть” > у випадаючому списку “Показать” вибрати “Встроенный Ethernet” > перейшовши на вкладку “Ethernet ” можна переглянути МАС-адресу.

Налаштування оновлення антивірусів ( NOD, DrWeb, AVP Tool, AVZ) через мережі КПІ

Для того, щоб налаштувати оновлення антивірсуного програмного забезпечення через мережу КПІ, треба зайти на сайт http://antivirus.kpi.ua та виконати доступні там рекомендації для налаштування оновлення антивірусу.

Типові проблеми

Не працює локальна мережа, видається IP-адреса 169.254.х.х, що робити?

В даному випадку вам слід звернутися до служби технічної підтримки НТО "КПІ-Телеком" ( гуртожитки 6, 7, 8, 11, 13, 14, 17, 21, 22) або до адміністратора мережі гуртожитку.

Я змінив комп'ютер (мережеву карту), в мене перестала працювати мережа, що робити?

Потрібно повідомити для працівників НТО "КПІ-Телеком" фізичну (МАС) адресу вашої нової мережевої карти. Для того, щоб її дізнатися, потрібно виконати наступні дії: Пуск-Настройки-Панель управления-Сетевые подключения. Правою кнопкою миші на "Подключение по локальной сети". Вибрати "Состояние", перейти на закладку "Поддержка", натиснути "Подробности", виписати символи у строці "Физический адрес" (12 символів через дефіс).
Або іншим способом: Пуск-Выполнить (або натиснути "Win+r"), у рядку, що з’явився, набрати cmd і натиснути Enter. У вікні, що з’явилося, набрати ipconfig /all та натистути Enter. Серед інформації, що буде виведена, знайти пункт "Подключение по локальной сети – Ethernet адаптер", виписати символи з рядка "Физический адрес"

Як зробити так, щоб стан мережі відображався в треї?

Заходимо "Пуск" -> "Панель управления" -> "Сетевые подключения" -> "Подключение по локальной сети", натискаємо кнопку "Свойства" та ставимо галочку навпроти "При подключении вывести значок в областе уведомлений"

Пише "Сетевой кабель не подключен", що робити?

У цій ситуації Вам треба звернутися до служби підтримки НТО “КПІ-Телеком”, або до адміністратора мережі свого гуртожитка

Підключення до локальної мережі є, але не можу зайти на локальні ресурси, що робити?

Перевірте, чи правильно прописані маршрути на мережу КПІ:
Зробіть: Пуск – виконати – cmd – route print (enter) В останньому рядку має міститись: 10.0.0.0 255.0.0.0 адрес шлюза вашої підмережі. Якщо цього рядка немає, див. пункт налаштування VPN-з’єднання


Версія для друкуВерсія для друку